Zatrzymano sprawców kradzieży z włamaniem - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Zatrzymano sprawców kradzieży z włamaniem

Data publikacji 08.02.2018

W minioną środę policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie sprawców kradzieży z włamaniem, która miała miejsce na terenie gminy Grabów nad Prosną. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

W minioną środę, tj. 07,02.2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w miejscowości Palaty.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że sprawcy po uprzednim wybiciu szyby w oknie weszli do wnętrza budynku jednorodzinnego, skąd po dokonanej penetracji pomieszczeń, zabrali w celu przywłaszczenia przedmioty o łącznej wartości 5000 złotych na szkodę 62-letniej właścicielki posesji (zam. Palaty).

Około godziny 15:00 funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali 27-letniego mieszkańca gm. Grabów nad Prosną, który wspólnie i w porozumieniu z dwoma 23-letnimi mieszkańcami Ostrzeszowa dokonał przedmiotowej kradzieży. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w Pomieszczeniach dla Osób Zatrzymanych na terenie Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie oraz Kępnie.

W dniu dzisiejszym usłyszeli oni zarzuty popełniania przestępstwa określonego w art. 279 § 1 kodeksu karnego, a o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

 

Autor: Magdalena Hańdziuk