Policjant wyróżniony "Kryształową Gwiazdą ze wstęgą" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Policjant wyróżniony "Kryształową Gwiazdą ze wstęgą"

Data publikacji 22.02.2018

W minioną środę dzielnicowy w Rewiru w Kobylej Górze, sierż. sztab. Patryk Fornal, otrzymał przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu wyróżnienie za wzorową i ofiarną służbę.

Uwieńczeniem doskonalenia zawodowego dla dzielnicowych, które w dniu 21.02.2018 roku odbyło się na terenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, było otrzymanie z rąk Komendanta Powiatowego mł. insp. Andrzeja Harasia wyrównienia, które w listopadzie ubiegłego roku zostało przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu sierż. sztab. Patrykowi Fornal za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców Wielkopolski.

"Kryształowa Gwiazda ze wstęgą"  to odznaczenie, które policjant, pełniący wówczas służbę w Wydziale Ruchu Drogowego kaliskiej komendy, otrzymał za uratowanie życia 77-letniej kobiety, która w dniu 21.02.2017 roku zasłabła na ulicy. Dzięki szybkiej reakcji przechodniów, którzy o zdarzeniu poinformowali przejeżdżający patrol oraz funkcjonariuszom, którzy niezwłocznie podjęli czynności reanimacyjne, zmierzające do przywrócenia funkcji życiowych nieprzytomnej kobiecie, przyczyniło się do uratowania jej życia. 

Najważniejsze jednak jest poczucie dobrze spełnionego obowiązku wynikającego z roty ślubowania, którą każdy z mundurowych składa wstępując w szeregi polskiej policji.

 

 

Autor: Magdalena Hańdziuk