Śmierć 42 letniej obywatelki Mołdawii w Mikstacie. - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmierć 42 letniej obywatelki Mołdawii w Mikstacie.

Data publikacji 22.09.2018

W dniu 22 września około godziny 08:00 nad ranem Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o tym, że ranna kobieta znajduje się w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Mikstat.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że lekarz wezwany na miejsce stwierdził zgon kobiety, obywatelka Mołdawii lat 42 z widoczną raną szyi zastana w swoim pokoju.

W budynku jednorodzinnym w którym kobieta się znajdowała, zamieszkują obywatele Mołdawii, którzy przyjechali w celach zarobkowych. Kobieta wraz ze swoim partnerem lat 42 zajmowała jeden z pokoi tego domu, żyli oni w konkubinacie. Podczas wykonywanych czynności ustalono, że konkubent kobiety wyszedł z domu przed przybyciem Policji. Uruchomiono więc wszelkie możliwe siły i środki celem zatrzymania mężczyzny i ustalenia okoliczności. Wydział Kryminalny KPP Ostrzeszów, poprzez swoje działanie operacyjne, namierzył mężczyznę w miejscowości Ostrzeszów, podczas zatrzymania nie stawiał on oporów i sprawiał wrażenie zaskoczonego.

Na miejscu zdarzenia trwają czynności pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie, gdzie funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego z KWP Poznań wykonują czynności procesowe.

Mołdawianin podejrzewany o popełnienie czynu zabójstwa przebywa obecnie pod Policyjnym Dozorem Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie do dyspozycji Prokuratora.


 

Autor: Agnieszka Szołdra