Spotkanie w nowej szkole - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w nowej szkole

Data publikacji 08.10.2018

27 września br. profilaktyk społeczny ostrzeszowskiej komendy gościł w nowo powstałym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Rojów. Tematem przewodnim spotkania było omówienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w drodze do/ze szkoły.

Tematem przewodnim spotkania, które w dniu 27.09.2018 roku odbyło się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w miejscowości Rojów było przede wszystkim bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Uczestnicząca w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą funkcjonariuszka ostrzeszowskiej komendy, mł. asp. Magdalena Hańdziuk, omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa w rejonie szkoły oraz w drodze do/ze szkoły. Uwagę najmłodszych słuchaczy zwrócono również na bezpieczeństwo podczas przewożenia pojazdami.

Podczas spotkania poruszono również tematykę dotyczącą odpowiedniego zachowania się na terenie placówki, jak również poszanowania osób i mienia.

W rozmowie z uczniami klas IV-VIII nawiązano do zaplanowanych spotkań, które w ramach programów profilaktycznych realizowane będą na terenie placówki w poszczególnych grupach wiekowych w roku szkolnym 2018/2019. Tematami prelekcji będzie m. in. problem cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży oraz zagrożenia jakie niesie za sobą stosowanie przez młode pokolenie środków odurzających, w tym dopalaczy.

 

autor: Agnieszka Szołdra, Magdalena Hańdziuk