Zdarzenie na DK11 z udziałem czterech pojazdów - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie na DK11 z udziałem czterech pojazdów

Data publikacji 08.10.2018

O zdarzeniu poinformowano Dyżurnego w dniu 07 października o godzinie 17:35, który natychmiast zadysponował funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego celem wykonania stosownych czynności.

Na miejscu ustalono, że do kolizji czterech pojazdów doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Rogaszyce. Według ustaleń na miejscu wynika, że pojazdy uczestniczące poruszały się w tym samym kierunku. Pierwszy z kolumny zasygnalizował manewr skrętu w prawo a trzy poruszające się za nim zatrzymały się, gdzie na tył ostatniego z nich tj. pojazd m-ki Mercedes którym kierowała 30 letnia mieszkanka Ostrowa Wlkp. najechała 28 letnia kierująca pojazdem m-ki Citroen C4, mieszkanka miejscowości należącej do powiatu Ostrowskiego. Następnie uderzony pojazd Mercedes przemieścił się uderzając w tył poprzedzającego go pojazdu tj. m-ki Ford Mondeo kierowanego przez mężczyznę lat 33 zam. w  jednej z miejscowość w powiecie kępińskim.

Według wskazań funkcjonariuszy obsługujących zdarzenie, kierująca Citroenem była sprawczynią całego zdarzenie. Nie poczuwała się ona jednak do winy i poinformowano o prawie do odmowy przyjęcia MKK z czego kobieta skorzystała, skierowano więc wniosek o ukaranie do Sądu. Uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń ciała. Sprawa będzie miała swoje zakończenie w Sądzie.

 

autor: Agnieszka Szołdra