Wtorkowe kolizje drogowe - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Wtorkowe kolizje drogowe

Data publikacji 25.09.2019

Nieprawidłowy manewr skręcania oraz nie dostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze było przyczyną trzech kolizji drogowych, do których doszło 24 września br. na drogach powiatu ostrzeszowskiego. Policjanci wobec sprawców zdarzeń drogowych przeprowadzili postępowanie mandatowe.

1. Po godzinie 15:00 w Doruchowie przy ul. Kępińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci na miejscu ustalili, że sprawcą kolizji była 19-letnia mieszkanka woj. łódziekigo kierująca samochodem osobowym marki toyota yaris. Kobieta w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu doprowadził do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki man, którym kierował 51-letni mieszkaniec gminy Kraszewice. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, policjanci sprawczynię ukarali mandatem karnym.

2. Po godzinie 15:00 w Ostrzeszowie przy ul. Przemysłowej doszło do kolizji dwóch pojazdów. Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia była 42-letnia mieszkanka gminy Grabów nad Prosną kierująca samochodem osobowym marki ford. Kobieta w wyniku nieprawidłowego manewru skrętu doprowadziła do kolizji z pojazdem marki BMW, którym kierował 30-letni mieszkaniec gminy Grabów nad Prosna. Uczestnicy kolizji byli trzeźwi, policjanci sprawczynię ukarali mandatem karnym.

3. Po godzinie 20:30 w Grabowie nad Prosną przy ul. Wodnej doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci na miejscu ustalili, że 22-letni mieszkaniec woj. łódzkiego kierujący samochodem osobowym marki fiat seicento nie dostoswał prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w bramę prywatnej posesji. Sprawca był trzeźwy, policjanci ukarali go mandatem karnym.