Aktualności

Niezwykłe zaangażowanie i determinacja młodego funkcjonariusza Policji

Data publikacji 24.10.2019

Młody policjant z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie (obecnie odbywający przeszkolenie podstawowe w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie) wykazał się niecodzienną odwagą, zaangażowaniem oraz determinacją. Funkcjonariusz w niedzielne popołudnie nie dopuścił aby doszło do tragicznych zdarzeń i wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, do którego wsiadł mężczyzna w stanie wskazującym, że może być on pod wpływem alkoholu.

13 października 2019r. w Bralinie (powiat kępiński) w rejonie sklepu spożywczego młody policjant zauważył pojazd osobowy marki ford, który posiadał liczne uszkodzenia oraz brak tylnej szyby. Funkcjonariusz zainteresował się tym faktem, ponieważ do pojazdu podeszło kilku rozbawionych mężczyzn rozmawiających w obcym języku, a ich stan wskazywał, że mogą być pod znacznym wpływem alkoholu. Ponadto jeden z obecnych mężczyzn wsiadł za kierownicę pojazdu. Młody policjant widząc zachowanie osoby, która wsiadła za kierownicę oraz przewidując następstwa, jakie mogą z tego wyniknąć podjął działania i uniemożliwił mężczyźnie dalszej jazdy wyciągając kluczyki ze stacyjki forda. Funkcjonariusz poinformował kierowcę oraz pasażerów, że jest policjantem i nie mają opuszczać pojazdu, ponieważ na miejsce zostanie wezwany patrol Policji celem sprawdzenia trzeźwości kierowcy. Niestety pasażerowie opuścili pojazd, a kierowca próbował się „dogadać” z młodym policjantem. Na miejscu powstał zamęt i nagle pasażerowie wraz z kierowcą zaczęli oddalać się od pojazdu. Policjant nie dał za wygraną i pobiegł za kierowcą, który zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. W pewnym momencie zatrzymał się, odwrócił w stronę funkcjonariusza i trzymając w ręku przedmiot - prawdopodobnie był to nóż zaczął biec w stronę młodego policjanta jednocześnie przy tym krzycząc w obcym języku. Policjant obawiając się o własne życie wycofał się i wrócił pod sklep, z kolei mężczyzna oddalił się w kierunku pobliskiego lasu. Na miejsce przybyli również kępińscy policjanci, którzy wspólnie z młodym funkcjonariuszem sprawdzali miejsca, w których mógł sprawca się ukryć. Niestety nigdzie nie napotkano opisywanych osób. Do pomocy przy zatrzymaniu mężczyzny zaangażowali się również członkowie rodziny młodego funkcjonariusza, którzy także pełnią służbę w szeregach Policji.

Determinacja i zaangażowanie młodego policjanta nie dawała mu spokoju i postanowił na własną rękę poszukać mężczyzny. Funkcjonariusz przejeżdżając w rejonie lasu, gdzie podejrzewał, że mężczyzna mógł się ukryć zauważył idące drogą osoby, których rozpoznał. Wśród nich był także mężczyzna, który próbował odjechać spod sklepu. Mężczyźni widząc młodego policjanta zaczęli uciekać, ale funkcjonariusz wspólnie z kępińskimi policjantami zatrzymali mężczyzn. Okazało się, że byli to obywatele Gruzji. Także podejrzenia młodego policjanta potwierdziły się, co do ich stanu trzeźwości. Osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie.