Niedostosował prędkości - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niedostosował prędkości

Data publikacji 27.07.2008

toledo

26 lipca 2008r. w miejscowości Szklarka Myślniewska, mężczyzna A.B. - lat 20 kierując samochodem osobowym marki Seat Toledo jadąc prostym oscinkiem drogi w kierunku miejscowości Ostrzeszów nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem - wpadł w poślizg i zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając bokiem w prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku ciągnik rolniczy.

Kierujących pojazdami przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu: mężczyzna kierujący samochodem osobowym kierowł w stanie po użyciu alkoholu - badanie wykazało 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast kierujący ciągnikiem rolniczym był trzeźwy.

Sprawcę zdarzenia oraz pokrzywdzonego przewieziono do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie z uwagi na poniesione obrażenia ciała.

Ponadto w toku prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili, iż kierujący pojazdem osobowym, kierował pojazdem pomimo nie posiadania obowiązkowych uprawnień do kierowania pojazdem.

Dalsze czynności w przedmiotowej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.