Wypadek drogowy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy

Data publikacji 31.08.2009

sdc12825Szesnastoletnia mieszkanka Szklarki Myślniewskiej poniosła śmierć na miejscu, jej trzynastoletnia koleżanka z ciężkimi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.  W niedziele po godz. 20:00 w Szklarce Przygodzickiej dwudziestoletni mężczyzna kierujący golfem na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił jadące z przeciwka dwie rowerzystki. Sprawca zdarzenia miał prawie dwa promile alkoholu we krwi.

W niedzielę 30 sierpnia b.r. po godz. 20:00 doszło do wypadku drogowego. Dwudziestoletni mężczyzna Adam P. (mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego) kierujący samochodem osobowym marki VW Golf  jadąc prostym odcinkiem drogi w kierunku miejscowości Szklarka Przygodzicka zjechał na przeciwny pas ruchu i potrącił jadące z przeciwka dwie rowerzystki.

Szesnastolatka mieszkanka Szklarki Myślniewskiej w wyniku wypadku poniosła śmierć na miejscu, jej trzynastoletnia koleżanka z ciężki obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Sprawca wypadku – dwudziestoletni mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości, badanie wykazało około dwa promile alkoholu we krwi. W chwili obecnej jest zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie w Policyjnej Izbie Zatrzymań.

Adamowi P. grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

 

sdc12810
sdc12824
sdc12827