Narkotykom i dopalaczom - mówimy NIE! - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykom i dopalaczom - mówimy NIE!

Data publikacji 24.02.2011

img_0089Młodzieżowi liderzy promocji zdrowia to osoby, które chcą żyć zdrowo i chcą przekonywać do zdrowego stylu życia innych. To właśnie dla nich ostrzeszowscy policjanci wspólnie z pracownikami powiatowego inspektoratu sanitarnego w Ostrzeszowie przeprowadzili szkolenie na temat zagrożeń związanych z narkotykami i dopalaczami.

Pedagodzy, nauczyciele, wychowawcy, rodzice…. szukają jak najlepszego sposobu przekazania dzieciom i młodzieży informacji o negatywnym działaniu oraz skutkach narkotyków, dopalaczy. Organizowane przez nich pogadanki, prelekcje, wystąpienia nie zawsze trafiają do wszystkich adresatów. Dlatego ostrzeszowscy policjanci i pracownicy powiatowego inspektoratu Sanitarnego w Ostrzeszowie w dniu 24 lutego 2011r. przeszkoli Młodzieżowcy Liderów Zdrowia w zakresie negatywnych skutków narkotyków i dopalaczy. To oni działają w szkołach, organizują imprezy o charakterze prozdrowotnym oraz uczestniczą w akcjach i kampaniach na rzecz zdrowego, aktywnego stylu życia.

Poprzez młodzieżowych liderów zdrowia z powiatu ostrzeszowskiego  Policja i pracownicy SANEPiD-u chcą przekazać młodym ludziom o negatywnych skutkach wszelkich środków odurzających. Zdobyte doświadczenia wykazały, że edukacja rówieśnicza to jeden z elementów kształtujących tożsamość  dzieci i młodzieży.

img_0092

 

img_0096
img_0087

 

img_0095