Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szybkie działanie Policji pozwoliło na uratowanie mężczyzny (26.03.2015r.)

Data publikacji 27.03.2015

 

sdc10579Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze uratowali mężczyznę, który wyszedł z domu z zamiarem popełnienie samobójstwa. Mundurowi desperata odnaleźli nieprzytomnego w rejonie rzeki Meresznica, gdyby się spóźnili mężczyzna mógłby udusić się własną treścią pokarmową.

W środę (26.03.2015r.) po godzinie 18:30 do Rewiru Dzielnicowych w Kobylej Górze zgłosiła się zrozpaczona kobieta (mieszkanka gm. Kobyla Góra) zgłaszając, że jej 28-letni mąż około godziny 16:00 wyszedł z domu oświadczając przy tym, że idzie popełnić samobójstwo.

Policjanci natychmiast ustalili szereg informacji dotyczących wyglądu mężczyzny, jego zachowania oraz gdzie mógł się udać. Wstępne informacje wykazały, że 28-latek mógł udać się w rejon akwenu wodnego, dlatego też mundurowi podjęli akcję poszukiwawczą nad zalewem. W grę wchodziło każde miejsce, dlatego też policjanci nie omijali żadnych zarośli, krzewów, zagajników. Z uwagi na rozległy teren do pomocy w poszukiwaniach poproszono zastęp funkcjonariuszy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobylej Górze.

Po godzinie 19:00 w trakcie akcji ratunkowej z policjantami skontaktowała się zgłaszająca, informując że udało jej się nawiązać kontakt telefoniczny z mężem, a tym samym ustalić dokładnie aktualne jego miejsce. Stróże prawa natychmiast udali się w rejon rzeki Meresznica, gdzie zauważyli leżącego i nieprzytomnego desperata. We wskazane miejsce przybyli również i strażacy, gdzie wspólnie z policjantami podjęli akcją ratowniczą mężczyzny, który następnie został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego.

Ta akcja ratunkowa zakończyła się szczęśliwie, gdyby policjanci się spóźnili, mężczyzna mógłby udusić się własną treścią pokarmową.