Wypadek w Szklarce Myślniewskiej - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek w Szklarce Myślniewskiej

Data publikacji 21.07.2010

dsc_1933_1W miejscowości Szklarka Myślniewska 27-letni mężczyzna kierujący samochodem marki polonez najechał na kierującą rowerem kobietę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Ostrzeszowscy policjanci natomiast ustalili sprawcę wypadku, który jak się okazało był nietrzeźwy. Poszkodowaną przewieziono do szpitala w Kaliszu, gdzie określono jej stan jako bardzo ciężki.

Dyżurny Policji we wtorek (20.07.2010r.) po godz. 14:00 otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Szklarka Myślniewska oraz, że sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci ustalili, że 27-letni mężczyzna P.M. (mieszkaniec Kuźnicy Myślniewskiej) kierujący samochodem marki polonez uderzył jadącą w tym samym kierunku na rowerze  63-letnią kobietę. Sprawca wypadku oddalił się z miejsca zdarzenia.   

Stan kobiety określono jako bardzo ciężki i natychmiast przewieziono ją do szpitala w Kaliszu.

W ramach podjętych czynności patrol Policji sprawcę wypadku zatrzymał w jego miejscu zamieszkania. Mężczyznę przewieziono do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie celem osadzenia w policyjnej izbie zatrzymań. W trakcie osadzania mężczyzna stracił przytomność, okazało się, że przed zatrzymaniem przez policjantów połknął dwa listki tabletek – silne leki nasenne.  27-latek został zabrany do szpitala celem przepłukania żołądka, lekarz dyżurujący podjął decyzję, aby mężczyzna pozostał w szpitalu do dnia następnego – na miejscu policjanci pilnują sprawcę wypadku.

Od mężczyzny było czuć wyraźnie silną woń alkoholu, pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu. Ponadto mężczyzna prowadził samochód pomimo wydanych przez Sąd trzech czynnych zakazów kierowania pojazdami.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie.

 

dsc_1933_1