Oszuści podający się za pracowników Pogotowia Gazowego - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oszuści podający się za pracowników Pogotowia Gazowego

Data publikacji 31.08.2010

sdc10579Dwóch nieznanych mężczyzn podało się za pracowników Pogotowia Gazowego i zażądali zapłaty pieniędzy w kwocie 160 złotych za pobór gazu za miesiąc sierpień. 86-letnie kobieta otworzyła drzwi nieznajomym i dała pieniądze. Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa.

W miniony poniedziałek (30.08.2010r.) na jednym z ostrzeszowskich osiedli doszło do oszustwa! Dwóch nieznanych mężczyzn „odwiedzili” 86-letnią kobietę, przedstawiając się, że są pracownikami Pogotowia Gazowego. Następnie poinformowali zainteresowaną, że pobierają pieniądze za gaz za miesiąc sierpień – kobieta dała pieniądze w kwocie 160 złotych.

W chwili obecnej ostrzeszowscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa. Jednocześnie apelujemy – uwaga na oszustów!!!

Oszuści mieszkaniowi zawsze działają w ten sam sposób. Podają się oni za wnuków, znajomych wnuków, hydraulików, gazowników, obsługę bloku, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy…

Nie dajmy się sprowokować. Zawsze mamy czas na przemyślenie naszych posunięć, zwłaszcza jeśli chodzi o pieniądze. Szczypta podejrzliwości również jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Wszyscy wiemy, że gdy jakiś urząd czegoś od nas potrzebuje, to najczęściej wzywa nas do siebie. Wizyty składa nam jedynie listonosz – najczęściej nam znany lub inkasent, którego wizyta jest najczęściej zapowiedziana ogłoszeniem. Poza tym, jeśli dysponujemy telefonem możemy łatwo sprawdzić istnienie firmy, czy instytucji, której przedstawiciel nas odwiedził. Nie dawajmy od razu wiary dokumentom i pieczątkom, jakie prezentuje nieznajomy, gdyż mogą być fałszywe.