Kolejna akcja "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna akcja "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Data publikacji 25.03.2011

zniczW minioną środę 23 marca 2011r. policjanci z drogówki przeprowadzili kolejne działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem działań, to przede wszystkim zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów.

Pod pojęciem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" kryją się piesi, rowerzyści i motorowerzyści. To właśnie ta grupa jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwa oraz tragiczne skutki podczas zdarzeń drogowych. Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez pieszych to:

- nieostrożne wejście na jezdnię (ponad połowa wszystkich wypadków spowodowanych przez pieszych),
- przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym,
- wejście na jezdnię zza pojazdu.

Dlatego mając na uwadze bezpieczeństwo osób pieszych, policjanci z drogówki w dniu 23 marca 2011r. przeprowadzili kolejne działania skierowane szczególnie na osoby piesze oraz rowerzystów.  W wyniku przeprowadzonych działań funkcjonariusze ujawnili 7 wykroczeń popełnionych przez osoby piesze oraz osoby kierujące rowerami. Dotyczyły one nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz przechodzenie w miejscach niedozwolonych. Sprawcy za popełnione wykroczenia zostali ukarani mandatem karnym.