Wyróznienie dla policjanta za postawę - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróznienie dla policjanta za postawę

Data publikacji 23.05.2011

 img_0228Komendant Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mł.insp. Dariusz Bieniek postanowił wyróżnić policjanta, który jako jedyny z przedstawicieli służb ratowniczych na miejscu zdarzenia podjął samodzielną akcję ratunkową wydostając mieszkańca Ostrzeszowa ze zbiornika wodnego. Honory uznania na ręce policjanta złożyli również przedstawiciele władz Samorządu Gminy oraz Powiatu wręczając drobne podarunki.

W poniedziałek 23 maja 2011 roku o godz. 11:00 na sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie przed rozpoczęciem sesji nastąpiło uhonorowanie starszego posterunkowego Daniela Białczyk za jego bohaterski czyn. Komendant Powiatowej Policji w Ostrzeszowie mł.insp. Dariusz Bieniek postanowił wyróżnić funkcjonariusza za jego postawę przyznając mu krótkoterminowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 2 dni. W ramach uznania za bohaterski czyn również przedstawiciele władzy Samorządu Gminy oraz Powiatu postanowili uhonorować policjanta drobnymi podarunkami.
Wymieniony policjant w dniu 6 maja 2011r. podczas interwencji podjętej wobec jednego z mieszkańców Gminy Ostrzeszów w sytuacji zagrażającej jego życiu – najprawdopodobniej próby samobójczej, jako jedyny przedstawiciel służby ratowniczej będącej na miejscu zdarzenia podjął samodzielnie akcje ratunkową polegającą na wydostaniu tej osoby ze zbiornika wodnego. Funkcjonariusz narażając własne zdrowie wykazał się dużą odwagą oraz zaangażowaniem, które niewątpliwie wpływa na kształtowanie właściwej postawy wśród pozostałych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, a w następstwie do pozytywnego wizerunku Policji w lokalnym społeczeństwie.

 

img_0225

 

img_0226
img_0227
img_0228