Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

...oświadczył, że nie będzie dyskutował na temat popełnionego wykroczenia (30.09.2011r.)

Data publikacji 30.09.2011

paragraf_2911Policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego patrolując ulice przyległe do Rynku w Ostrzeszowie podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny kierującego samochodem osobowym marki seat cordoba, który nie stosował się do obowiązujących znaków drogowych. Sprawca wykroczenia zatrzymując się na ul. Powstańców Wlkp. oświadczył policjantom, że nie będzie z nikim dyskutował na ten temat po czym oddalił się w kierunku ul. Leśnej.

Tuż przed godz. 7:00 (30 września 2011r.) ostrzeszowscy policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego  patrolując ulice przyległe do Rynku podjęli czynności służbowe wobec mężczyzny (mieszkaniec Ostrzeszowa) kierującego samochodem osobowym marki seat cordoba, który nie stosował się do znaków drogowych. Mężczyzna zatrzymał się na ul. Powstańców Wlkp. i oświadczył policjantom, że nie będzie z nikim dyskutował  na temat popełnionego przez niego wykroczenia, po czym ruszył pojazdem i odjechał w kierunku ul. Leśnej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli  pościg za zuchwałym mężczyzną, który pomimo użytych przez policjantów sygnałów błyskowo-dziwiękowych nakazujących do zatrzymania nie reagował.  

Policjanci uciekiniera zatrzymali na ul. Leśnej, jednak w trakcie zatrzymania doszło do uszkodzenia pojazdów. Kierującego seatem poddano badaniu na zawartość alkoholu – był trzeźwy. Sprawcy zdarzenia zatrzymano dokumenty uprawniające do kierowania pojazdem oraz skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie.