Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletnia ukradła portfel, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich (23.01.2012r.)

Data publikacji 24.01.2012

nieletni1W Ostrzeszowie na terenie jednej z placówek szkolno-edukacyjnych 16-letnia uczennica wykorzystując nieuwagę swojej koleżanki z klasy, w czasie zajęć lekcyjnych wyjęła z jej torby portfel z pieniędzmi w kwocie 50 zł.oraz znajdującymi się w nim ważnymi dokumentami. Nieletnia sprawczyni zadowoliła się tylko pieniędzmi, natomiast skradziony portfel z dokumentami wyrzuciła do pobliskiego kontenera na śmieci. Policjanci skradzione mienie odzyskali i zwrócili pokrzywdzonej uczennicy. Nieletnia za popełniony czyn karalny odpowie przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich w Ostrzeszowie. 

W miniony poniedziałek (23.01.2012r.) policjanci z Zespołu ds. Nieletnich ustalili oraz ujęli na gorącym uczynku16-letnią mieszkankę powiatu ostrzeszowskiego, która podczas zajęć lekcyjnych ukradła portfel z pieniędzmi w kwocie 50 zł.oraz znajdującymi się w nim ważnymi dokumentami.

Nieletnia podczas zajęć w klasie, wykorzystując nieuwagę swojej koleżanki siedzącej w ławce tuż za nią, z jej torby ukradła portfel. 16-latka zadowoliła sie tylko pieniędzmi - 50 zł., natomiast portfel z resztą jego zawartości wyrzuciła do pobliskiego kontenera na śmieci.

Policjanci w wyniku podjętych czynności natychmiast ustali cały przebieg zdarzenia, a tym samym skradzione mienie z całą jego zawartością zwrócili pokrzywdzonej uczennicy. Nieletnia sprawczyni za popełniony czyn karalny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Ostrzeszowie.