"Bezpiecznie - Chce się żyć" (25.04.2012r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Bezpiecznie - Chce się żyć" (25.04.2012r.)

Data publikacji 30.04.2012

brd"BEZPIECZNIE CHCE SIÊ ŻYĆ!" - to autorski program Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu drogowego, którego podstawowym celem miedzy innymi jest propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W minioną środę 25.04.2012r. w Kino-Teatrze "Piast" w Ostrzeszowie odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu ruchu drogowego, podczas którego zostały również przedstawione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

To już kolejny autorki program Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod nazwą "BEZPIECZNIE CHCE SIÊ ŻYĆ". W minioną środę 25.04.2012 roku w Kino-Teatrze "Piast" w Ostrzeszowie odbyło się seminarium, którego podstawowym celem było propagowanie zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz omówienie zagrożeń w ruchu drogowym na terenie powiatu ostrzeszowskiego.

Scenariusz seminarium podzielny był na kilka etapów. Jako pierwsza przedstawiona została prezentacja – „Łańcuch ludzkich nieszczęść” – czyli łańcuch nieszczęść, które spotkały kierowcę samochodu jadącego „na podwójnym gazie”. Ciąg zaistniałych zdarzeń doprowadza go do bezdomności, utraty rodziny i pracy. Następnie funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie omówił zagrożenia w ruchu drogowym na podległym terenie jednocześnie wskazując najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Później odbył się mały konkurs dla publiczności, a właściwe możliwość sprawdzenie jak spostrzega świat osoba pod znacznym wpływem alkoholu.  Dwóch ochotników, w specjalnych okularach - alko-goglach imitujących stan nietrzeźwości, próbowało: przeczytać tekst, pozbierać monety z podłogi oraz przejąć kilka metrów po wyznaczonej prostej linii.  Jak się okazało, w tym stanie proste czynności sprawiły im wiele trudności.

Ostatnim etapem seminarium, to część artystyczna, w której wystąpił kabaret Formacji Chatelet.