Kolejne zaginięcie podczas grzybobrania (26.09.2012r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zaginięcie podczas grzybobrania (26.09.2012r.)

Data publikacji 28.09.2012

1-71002_mo1W dniu 26.09.12r. o godz. 16:40 Dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał kolejne zgłoszenie o zaginięciu 77-letniego mężczyzny (zam. Mielcuchy), który poszedł na grzyby i nie powrócił. Zorganizowana na szeroką skalę akcja poszukiwawcza przyniosła pozytywny skutek. Mężczyznę odnaleziono. Ze względu na stan zdrowia został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

W dniu 26.09.12r. o godz. 16:40 Dyżurny KPP w Ostrzeszowie otrzymał kolejne zgłoszenie o zaginięciu 77-letniego mężczyzny (zam. Mielcuchy), który o godzinie 9-tej rano wyszedł z domu do pobliskiego lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie ma z nim żadnego kontaktu. Dyżurny Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie natychmiast podjął decyzję o rozpoczęciu akcji poszukiwawczej i skierował na miejsce poszukiwań wszystkich funkcjonariuszy będących w służbie oraz jednostki OSP z Czajkowa, Mielcuch i Klonu. Rozpoczęto alarmowanie pozostałych funkcjonariuszy jednostki.

Prowadzona penetracja kompleksu leśnego nie przynosiła pozytywnego skutku. Ze względu na duży obszar poszukiwań brana pod uwagę była decyzja o sprowadzeniu śmigłowca  z Sekcji Lotnictwa KWP w Poznaniu oraz plutonu Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu.

O godzinie 18:05 jeden z członków rodziny podczas patrolowania samochodem  duktu leśnego z funkcjonariuszami  odnalazł leżącego na skaju lasu poszukiwanego. Mężczyzna nie potrafił określić gdzie był, ani dlaczego nie wrócił do domu. Wymieniony był w stanie skrajnego wyczerpania i ze względu na stan zdrowia został zabrany przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.