Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyła w pojazd. Okazało się, że pokrzywdzony miał zakaz kierowania (26.06.2013r.)

Data publikacji 29.06.2013

policjaW miejscowości Grabów nad Prosną przy ul. Kolejowej kierująca samochodem marki daewoo espero straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w prawidłowo jadący samochód marki citroen xara. Dalsze czynności wykazały, że pokrzywdzony kierował pomimo orzeczonego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami. Sprawczynię policjanci ukarali mandatem karnym, pokrzywdzonemu grozi kara więzienia do lat 3.

Do zdarzenia doszło o godzinie 15:00 w rejonie ul. Kolejowej w Grabowie nad Prosną.

Skierowani policjanci na miejsce zdarzenia ustalili, że kobieta (mieszkanka gm. Grabów nad Prosną) kierująca samochodem marki daewoo espero nie dostosowała odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drodze (opady deszczu). W chwili hamowania straciła panowanie nad pojazdem, przez co nagle zjechała na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego samochodem marki citroen xara, którym kierował 46-letni mężczyzna (mieszkaniec gminy Kraszewice). 

Okazało się, że pokrzywdzony kierował samochodem pomimo wydanego przez Sąd zakazu kierowania pojazdami za co teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości uczestników kolizji - byli trzeźwi. Kobietę za spowodowanie kolizji drogowej ukarali mandatem karnym.