Uderzyła w sarnę (14.07.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzyła w sarnę (14.07.2013r.)

Data publikacji 15.07.2013

znak-jeleW miejscowości Skarydzew (gm. Doruchów) sarna nagle wbiegła na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód. Apelujemy o zachowanie szczególnych środków ostrożności wjeżdżając w teren leśny.

Do zdarzenia drogowego doszło tuż po godzinie 21:00 w miejscowości Skarydzew. Kobieta kierująca samochodem osobowym marki peugeot uderzyła w sarnę, która nagle wybiegła z lasu wprost pod koła pojazdu. Kierująca pojazdem była trzeźwa.

Apelujemy! Zwierzęta nagle pojawiające się na drodze mogą stać się przyczyną poważnych wypadków. Wielokrotnie widzimy je w pobliżu drogi w różnych porach roku. Drogi w Polsce często prowadzą przez lasy, wiele dróg, w tym również krajowych, prowadzi nie tylko przez tereny leśne, gdzie pojawiają się dzikie zwierzęta, ale przez rejony wiejskie, w których mogą występować także zwierzęta gospodarskie. Kierujący w takich miejscach musi być przygotowany na ewentualność wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę, szczególną uwagę należy zachować zwłaszcza nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów. Widoczne z daleka w światłach reflektorów charakterystyczne odbicie gałek ocznych zwierzyny płowej winno być dla każdego kierującego sygnałem do zdjęcia nogi z gazu i zachowania szczególnej ostrożności. W razie potrzeby można użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego.