Posiadał spory pęk kluczy do cudzych mieszkań (25.10.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał spory pęk kluczy do cudzych mieszkań (25.10.2013r.)

Data publikacji 28.10.2013

kogut_policyjnyPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie ukarali mandatem karnym mężczyznę narodowości romskiej, który posiadał przy sobie pęk kluczy do cudzych mieszkań. 

W miniony piątek (25.10.2013r.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzili czynności służbowe wobec trzech osób - dwóch kobiet i mężczyzny narodowości romskiej (mieszkańcy województwa opolskiego). Wymienione osoby chodziły po ulicy Kolejowej w Ostrzeszowie, natomiast ich zachowanie wydało się stróżom prawa w zupełności podejrzane.

Policjanci podjęli czynności służbowe wobec gości, przede wszystkim sprawdzili, czy spacerowicze nie figurują w systemie informatycznym jako osoby poszukiwane. Okazało się, że nie. Jednakże w toku wykonywanych czynności, policjanci przy mężczyźnie ujawnili spory pęk różnych kluczy. Były to klucze do różnych drzwi wejściowych, między innymi także do domów i mieszkań. Mężczyzna nie potrafił jednoznacznie wytłumaczyć skąd tyle kluczy w jego kieszeni. Zachowanie gościa w zupełności wypełniło znamiona wykroczenia z art. 129 § 1 pkt. 3 KW (wyrób narzędzi do kradzieży) za co też został ukarany mandatem karnym.