Ujawnili amfetaminę (26.12.2013r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili amfetaminę (26.12.2013r.)

Data publikacji 27.12.2013

paragraf_2911Dzielnicowi w Kobylej Górze patrolując tereny przy zalewie zauważyli zaparkowany samochód. W pojeździe siedziało dwóch mężczn, okazało się, że zażywali narkotyki. Za to przestępstwo grozi im kara do trzech lat więzienia.

Podejrzani to mężczyźni w wieku 21 i 26 lat. Młodszy jest mieszkańcem powiatu kępińskiego, starszy natomiast mieszkańcem sąsiedniego województwa (pow. oleśnickiego).

Dzielnicowi patrolując tereny przy zalewie w Kobylej Górze zauważyli zaparkowany samochód marki skoda felicja. W pojeździe przebywało dwóch mężczyzn. Policjanci w trakcie legitymowania oraz kontroli pojazdu znaleźli charakterystyczny woreczek, a w nim biały proszek. Ujawniona substancja - to była amfetamina. Dwudziestolatkowie zostali przewiezni do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, gdzie dalsza kontrola wykazała, że obaj byli pod wpływem działania narkotyku.

Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za posiadanie środków odurzających, ustawa przewiduje karę więzienia do lat 3.