Poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu (23.01.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu (23.01.2014r.)

Data publikacji 23.01.2014

kadanj22Mężczyzna podczas legitymowania celowo podał fałszywe dane osobowe. Okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. Sprawca został zatrzymany w policyjnym areszcie, ponadto mundurowi ukarali go mandatem karnym za umyśleń wprowadzenie w błąd Policji, co do własnej tożsamości.

W godzinach nocnych, tuż przed godziną 1:00 policjanci patrolując ul. Ostrzeszowską w Grabowie nad Prosną do kontroli drogowej zatrzymali pojazd marki mercedes sprinter. W pojeździe przebywało prócz kierowcy jeszcze dwóch pasażerów. 

Policjanci podczas legitymowania wszystkich osób, jeden z pasażerów podał swoje dane osobowe z oświadczenia ustnego (nie posiadał dokumentu tożsamości). Okazało się, że dane, które podał, w systemie policyjnym widniały, jako osoba poszukiwana celem ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna przyznał się mundurowym, że celowo wprowadził w błąd funkcjonariuszy podając im fałszywe dane osobowe. Pasażer kolejny raz podał dane osobowe - które tym razem potwierdzili osoby przebywające w pojeździe. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bytomiu w celu doprowadzenia do Areszty Śledczego.

Poszukiwany, to 27-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który został zatrzymany w policyjnym areszcie celem doprowadzenia do aresztu śledczego. Ponadto 27-latek został ukarany mandatem karnym za umyślne wprowadzenie w błąd Policji, co do własnej tożsamości.