Podsumowanie długiego weekendu majowego - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie długiego weekendu majowego

Data publikacji 05.05.2014

zniczPolicyjna akcja - "Majowy Weekend 2014" została zakończona. Działania prowadzone były na terenie całego kraju już od 30 kwietnia do 4 maja i miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Podsumowując można powiedzieć, że na drogach powiatu ostrzeszowskiego długi majowy weekend minął dość spokojnie.

Od minionej środy - 30 kwietnia do dnia 04 maja b.r. ostrzeszowscy policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu majowego. Funkcjonariusze obecni byli na ulicach miast i gmin powiatu ostrzeszowskiego. W czasie kontroli zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystywali videorejestrator oraz urządzenia do badania stanu trzeźwości.

Można powiedzieć, że na drogach powiatu ostrzeszowskiego długi majowy weekend minął dość spokojnie.
Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała tylko 5 kolizji drogowych, w tych dniach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 
Jeśli chodzi o nietrzeźwych kierujących, to niestety mundurowi ujawnili i zatrzymali 3 osoby, które kierowały pojazdami po alkoholu.
Ponadto policjanci przeprowadzili 17 interwencji publicznych oraz 9 interwencji domowych, jedna osoba została zatrzymana do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.