Wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej nr 449 (09.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy na drodze wojewódzkiej nr 449 (09.05.2014r.)

Data publikacji 09.05.2014

policjaNa drodze wojewódzkiej nr 449 Ostrzeszów-Pustkowie, 23-letnia kobieta idąc prawidłową stroną jezdni, z nieustalonej dotąd przyczyny nagle wtargnęła na drogę wprost pod nadjeżdżający z przeciwka samochód osobowy marki ford mondeo. Pieszą natychmiast przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci ustalają dalsze okoliczności wypadku drogowego. 

Tuż po godzinie 8:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 449 w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie.

Skierowani policjanci na miejsce wstępnie ustalili, że 23-letnia kobieta (mieszkanka gm. Grabów nad Prosną) idąc prawidłową stroną drogi, z nieustalonej dotąd przyczyny nagle wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki ford mondeo. Samochodem kierowała 39-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, która widząc kobietę niestety nie zdążyła jej ominąć.

Z miejsca wypadku załoga Pogotowia Ratunkowego natychmiast 23-latkę przewiozła do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującej fordem- była trzeźwa. Także ustalili świadków zdarzenia, którzy potwierdzili fakt wtargnięcia na jezdnię pieszej.

W chwili obecnej trwają dalsze ustalenia okoliczności wypadku drogowego. Postępowanie pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.