Kierował pod wpłyem działania środków odurzającyh (18.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował pod wpłyem działania środków odurzającyh (18.05.2014r.)

Data publikacji 18.05.2014

1-71002_mo1Ostrzeszowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki alfa romeo. Samochodem kierował 24-latek, który był pod wpływem działania narkotyku. W pojeździe przebywali również jego młodsi koledzy, przy których mundurowi ujawnili narkotyki oraz przedmioty do palenia marihuany. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 

Po godzinie 7:00 ostrzeszowscy policjanci w rejonie ul. Kaliskiej do kontroli drogowej zatrzymali 24-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierującego samochodem osobowym marki alfa romeo.

W pojeździe przebywali również jego młodsi koledzy w wieku 21 i 19 lat (mieszkańcy Ostrzeszowa). Zachowanie całej trójki było nienaturalne, co wzbudziło podejrzenia u mundurowych. 

Jak się okazało 24-latek nie był pod wpływem alkoholu, ale pod wpływem działania środków odurzających. Ponadto policjanci ujawnili przy mężczyznach narkotyki w postaci marihuany oraz przedmioty do palenia tego środka, tj. fajkę wodną oraz maszynkę do rozdrabniania tego narkotyku. 

Stróże prawa podejrzewanych zatrzymali w policyjnym areszcie. Prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie. 

 Za posiadanie narkotyków Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.