Nielegalnie pobierał energię (19.05.2014r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalnie pobierał energię (19.05.2014r.)

Data publikacji 20.05.2014

paragraf_2911Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną ujawnili kradzież energii. Nielegalny pobór prądu miał miejsce w jednym z domów w miejscowości Doruchów. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną w czwartek (19.05.2014r.) ujawnili nielegalny pobór energii w jednym z domów w miejscowości Doruchów. Sprawcą okazał się 32-letni mężczyzna (mieszkaniec pow. ostrzeszowskiego).

Stróże prawa ustalili, że 32-latek pominął układ pomiarowy i korzystał z energii elektrycznej. W chwili obecnej trwają ustalenia powstałych strat na szkodę firmy energetycznej w Kaliszu.

Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz aspektu prawnego kradzieży prądu należy brać pod uwagę aspekt dotyczący zagrożenia bezpieczeństwa użytkowników urządzeń elektrycznych. Brak zabezpieczeń na nielegalnych instalacjach stwarza wiele zagrożeń, zarówno dla osób dokonujących kradzieży jak i osób postronnych, zupełnie nieświadomych wykonania przeróbek.