Pogoda sprzyja, a cykliści lekceważą prawo!!! - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pogoda sprzyja, a cykliści lekceważą prawo!!!

Data publikacji 20.05.2014

motocyklistaPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie apelują do motocyklistów o przestrzeganie zasad jakie obowiązują wszystkich kierujących w ruchu drogowym. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, że moc silnika tych jednośladów, do tego lekceważący stosunek prawa może doprowadzić do tragedii. Niech sprzyjająca pogoda pozwoli na mądre korzystanie z tego rodzaju pojazdów. 

W czwartek (19.05.2014r.) w godzinach popołudniowych na drogi powiatu ostrzeszowskiego "wyjechali motocykliści" !!! Niestety kilku z nich lekceważąco podchodziło do obowiązujących ich przepisów w ruchu drogowym. Taki stosunek może doprowadzić do tragedii...

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolując miejscowość Przytocznica, po godzinie 18:30 do kontroli drogowej zatrzymali 20-letniego mieszkańca pow. ostrzeszowskiego, który kierował motocyklem. Podczas kontroli policjanci ujawnili, że przy pojeździe wbrew obowiązującym przepisom jest podgięta tablica rejestracyjna.

Mundurowi 20-latka za to wykroczenie ukarali mandatem karnym, ponadto zatrzymali od pojazdu dowód rejestracyjny jednocześnie wydając pokwitowanie określające przyczynę zatrzymania dokumentu.

Po zakończonych czynnościach niestety 20-latek bez żadnej skruchy oraz lekceważąc prawo wsiadł na motocykl i oddalił się w kierunku Ostrzeszowa przekraczając prędkości aż o 47 km/h.

Policjanci sporządzili materiały celem skierowania na 20-latka wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego. 

Po godzinie 20:00 w miejscowości Chlewo (gm. Grabów nad Prosną) policjanci zatrzymali mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) kierującego motocyklem. Mundurowi ujawnili, że mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania takim pojazdem, nie posiadał przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia o odpowiedzialności cywilnej.

Stróże prawa sprawcę ukarali mandatem karnym w wysokości 400 zł.

Tuż po godzinie 21:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poinformowali dyżurnego Policji o podjęciu pościgu za motocyklem marki yamaha, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Ostrzeszowie przy ul. T. Kościuszki.

Policjanci zatrzymali uciekiniera w miejscowości Olszyna, którym okazał się 15-letni mieszkaniec Ostrzeszowa. Nieletni nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania takim pojazdem. Ponadto w celu uniknięcia kontroli nie zastosował się do wyraźnego sygnału nakazującego zatrzymanie się.

Nastolatek stanie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.