Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Cyklista bez uprawnień, wypadł z drogi i wjechał na pole (06.06.2014r.)

Data publikacji 09.06.2014

motocyklistaW miejscowości Niedźwiedź, 18-letni motocyklista w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi wjeżdżając na przydrożne pole. Okazało się, że cyklista nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania takim pojazdem. Mundurowi ukarali go mandatem karnym i zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu. 

W miniony piątek (06.06.2014r.) po godzinie 16:00 dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty, do którego doszło w miejscowości Niedźwiedź. 

Skierowany patrol funkcjonariuszy ustalił, że motocyklem marki kawasaki kierował 18-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Mężczyzna jadąc w kierunku Ostrowa Wlkp. będąc na łuku drogi najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem, przez co zjechał na przeciwległy pas jezdni, uderzył w przydrożny znak i wjechał na pole. Motocyklista także zmusił inny pojazd będący w ruchu do nagłego manewru.

18-latek został zabrany do Szpitala w Ostrzeszowie. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości - był trzeźwy.

Stróże prawa ustalili, że cyklista wsiadł na motor nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Policjanci sprawcę ukarali mandatem karnym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu.