Wypadek paralotniarza (13.07.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek paralotniarza (13.07.2014)

Data publikacji 14.07.2014

sdc10579 Nieszczęśliwie zakończył się lot paralotniarza nad powiatem ostrzeszowskim. Do wypadku doszło w trakcie podchodzenia do lądowania mężczyzny.  

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie w niedzielę (tj. 13.07.2014) około godziny 15 została poinformowana, że w miejscowości Bukownica w sposób niekontrolowany upadł z wysokości paralotniarz.

Na miejsce została skierowana karetka Pogotowia Ratunkowego oraz policjanci. Funkcjonariusze z miejsca zdarzenia ustalili, że 36-letni mieszkaniec Oleśnicy podczas podchodzenia do lądowania najprawdopodobniej wskutek nagłego podmuchu wiatru doszło do złożenia części skrzydła czasy paralotni w wyniku czego stracił on panowanie nad sprzętem i spadł z wysokości około 20-30 metrów na pole z zasiewem zboża.

Mężczyzna posiadał specjalną licencję sportową. Wiadomo też, że poszkodowany był trzeźwy.

W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Oleśnicy doznał poważnych uszkodzeń ciała, tj. wstrząśnienie mózgu oraz złamanie kręgosłupa. W chwili obecnej mężczyzna przebywa w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim,

Poinformowano przewodniczącego Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, który zwrócił się z prośbą do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie o zabezpieczenie paralotni. Powiadomiono również Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

dsc_0092