Interwencje domowe (15.07.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencje domowe (15.07.2014)

Data publikacji 16.07.2014

przemoc_rodzinaMinionego dnia, tj. 15.07.2014, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie podejmowali aż trzy interwencje domowe w stosunku do nietrzeźwych osób.

 Interwencje domowe w stosunku do nietrzeźwych osób niestety nie są rzadkością. W dniu 15.07.2014 odnotowano aż trzy przypadki awanturujących się w miejscu zamieszkania.

1. Pierwszą interwencję już o godzinie 17 zgłosiła mieszkanka Kuźnicy Bobrowskiej, która poinformowała, że nietrzeźwy mąż wszczął w miejscu zamieszkania awanturę domową. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest agresywny, wulgarny i nietrzeźwy (3 promile alkoholu).


Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 44-latka w celu wytrzeźwienia.


2. Kolejną interwencję funkcjonariusze podejmowali w miejscowości Ostrzeszów około godziny 20:30. W tym przypadku interwencję zgłosiła teściowa w stosunku do zięcia, który wywołał awanturę w trakcie której zachowywał się agresywnie i wulgarnie w stosunku do żony, syna i teściowej. Ustalono również, że 37-letni mężczyzna popchnął zgłaszającą i próbował uderzyć syna.

W celu zapobieżenia dalszej agresji mężczyznę doprowadzono i zatrzymano w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Mężczyzna odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości


3. Następną czynności wobec nietrzeźwego mężczyzny, który swoim zachowaniem wywołał awanturę domową funkcjonariusze podejmowali o godzinie 23 w Kobylej Górze. Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że 38-letnie kobieta wezwała interwencję w stosunku do swojego 42-letniego konkubenta. Mężczyzna znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,96 mg/l) awanturował się w stosunku do konkubiny, używał wobec niej słów wulgarnych, rzucał w nią sprzętami domowymi, a następnie wylał benzynę z kanistra, którą podpalił.


Przed przybyciem funkcjonariuszy ogień został ugaszony przez znajomego kobiety.


Sprawca został zatrzymany i przewieziony do KPP w Ostrzeszowie celem wytrzeźwienia.