Nietrzeźwi kierujący (29.07.2014-03.08.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący (29.07.2014-03.08.2014)

Data publikacji 04.08.2014

alkohol1Zatrważającą ilość nietrzeźwych kierujących zatrzymali funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie. Od wtorku (29.07.) do niedzieli (03.08.) policjanci ujawnili aż 16 osób, które kierowały „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekord padł w czwartek 31.07.2014 wtedy ujawniono aż 8 nietrzeźwych.  Miniony tydzień obfitował w osoby, które poruszały się po drogach publicznych w stanie nietrzeźwości. Aż 5 popełniło przestępstwa, 9 osób wykroczenia, a 2 wykroczenia i przestępstwa.

1. Pierwszego kierującego, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu zatrzymano w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie w dniu 29.07.2014.

Ustalono, że 42-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierował motorowerem marki Simson S51 znajdując się w stanie po użyciu alkoholu – 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Za popełnione wykroczenie mężczyzna stanie przed Sądem.

2. Tego samego dnia około godziny 21, funkcjonariusze pełniący służbę w Ostrzeszowie na ul. Grabowskiej przekazali, że do kontroli drogowej zatrzymali 57-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który kierował rowerem po drodze publicznej znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Policjanci w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że mężczyzna posiada również czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów orzeczony przez Sąd.


Za popełnione przestępstwo z art. 244 kk i wykroczenie z art. 87 kw postępowania prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

3. Następnego dnia, tj. 30.07.2014, około godziny 13 funkcjonariusze w miejscowości Czajków zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Fiat 126p.

Sprawdzono stan trzeźwości kierującego tym pojazdem. Okazało się, że 41-letni mieszkaniec Czajkowa kierował samochodem znajdując się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,12 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Wobec mężczyzny przeprowadzone zostanie postępowanie w sprawie o wykroczenie z art. 87 Kodeksu Wykroczeń.

4. W dniu 31.07.2014 już rano (godz. 8), w Pisarzowicach policjanci zatrzymali samochód marki VW Golf do kontroli drogowej.

Kierującego przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,18 mg/l.

Na 47-letniego mieszkańca Mikstatu skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu w związku w popełnionym wykroczeniem z art. 87 Kodeksu Wykroczeń.

5. W godzinach popołudniowych tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną w miejscowości Palaty ujawnili kolejnego nietrzeźwego, który poruszał się po drodze publicznej.

W tym przypadku sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec Giżyc, który kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał aż 1,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wobec mężczyzny postępowanie o wykroczenie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

6. Kilka minut później w Kobylej Górze funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego mieszkańca Szklarki Przygodzickiej, który kierował rowerem w stanie po użyciu alkoholu.

Mężczyzna podczas kontroli stanu trzeźwości miał 0,11 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Jednocześnie mężczyzna kierował rowerem po drodze publicznej pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.


Wobec mężczyzny KPP w Ostrzeszowie prowadzi postępowanie karne z art. 244 oraz postępowanie o wykroczenie z art. 87.

7. Funkcjonariusze, którzy pełnili w dalszym ciągu służbę w Kobylej Górze już po godzinie 18 zatrzymali kierującego motorowerem, 31-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, który będąc w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem po drodze publicznej.

Stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzny to 0,43 mg/l.


Postępowanie dotyczące popełnionego przestępstwa prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

8. Mniej więcej w tym samym czasie w Mikstacie policjanci ujawnili kolejnego kierującego w stanie nietrzeźwości.

44-letni mieszkaniec Mikstatu kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości – 0,67 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Wobec mężczyzny prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie.

9. Później, ciągle w dniu 31.07.2014, w Kobylej Górze 26-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego po drodze publicznej kierował rowerem będąc w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,22 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Mężczyzna za popełnione wykroczenie stanie przed Sądem.

10. Kilka minut później, nadal w Kobylej Górze funkcjonariusze ujawnili 19-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego, który również kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości.


W tym przypadku z wynikiem 0,47 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Przeciwko mężczyźnie skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu w związku z popełnionym wykroczeniem.

11. Tuż przed północą w dniu 31.07.2014 w Rojowie policjanci zatrzymali rowerzystę, którego jazda mogła wskazywać, że kierujący znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzną okazał się 51-letni mieszkaniec Rojowa, który kierował rowerem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna miał ponad półtorej promila alkoholu w wydychanym powietrzu (0,78mg/l).


Postępowanie w sprawie o wykroczenie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

12. Następnego dnia tj. 01.08.2014 w Kaliszkowicach Kaliskich zatrzymano 21-letniego mieszkańca Kaliszkowic Ołobockich, który kierował rowerem będąc w stanie po użyciu alkoholu – 0,10 mg/l.


Przeciwko mężczyźni prowadzone jest postępowanie o wykroczenie.

13. Kolejnego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w Komorowie.

61-letni mieszkaniec Komorowa, kierował samochodem osobowym Fiat Uno, znajdując się stanie nietrzeźwości tj. 1,05 mg/l.


Postępowanie prowadzi KP Grabów nad Prosną.

14. Tego samego dnia w Kaliszkowicach Ołobockich 36-letni mieszkaniec tej miejscowości kierował samochodem marki Ford Mondeo znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.


Postępowanie prowadzą kryminalny z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną.

15. Niestety w tym zestawieniu nie zabrakło kobiety, którą w stanie nietrzeźwości zatrzymano w Mąkoszycach.


Sprawcą okazała się 25-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, która kierowała samochodem marki VW Polo będąc w stanie nietrzeźwości.


Kobieta ta miała aż 1,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co stanowi prawie 3 promile alkoholu.


Sprawę prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

16. Kolejnego nietrzeźwego ujawniono w związku z popełnioną przez niego kolizją drogową w Przedborowie.


Ustalono, że 21-letni mieszkaniec Mikstatu kierując samochodem marki Daewoo Matiz w stanie nietrzeźwości (1,59 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu) zjechał na prawe pobocze drogi w wyniku czego uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Peugeot 206, w którym znajdował się 36-letni mieszkaniec Kaliszkowic Kaliskich.


Wobec sprawcy czynności prowadzi KP w Grabowie nad Prosną.