Kolizja drogowa (30.07.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa (30.07.2014)

Data publikacji 04.08.2014

1-71002_mo1 Groźnie wyglądająca kolizja miała miejsce w Ostrzeszowie na ul. Wierzbowej. Poszkodowaną w tym zdarzeniu drogowym okazała się kobieta będąca w 6 miesiącu ciąży. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy.  

W dniu 30.07.2014 około godziny 14 funkcjonariusze udali się na ul. Wierzbową w Ostrzeszowie w związku ze zgłoszoną kolizją drogową.


Policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia wyjeżdżając z myjni, dokonując manewru skrętu w prawo na ul. Wierzbową nie zachował należytych środków ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem osobowym marki Fiat 500L jadącej prawidłowo ul. Wierzbową w kierunku drogi K11, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia się pojazdów.


Poszkodowaną w tym zdarzeniu była 32-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, która jest w 6 miesiącu ciąży. Kobietę przewieziono do Szpitala w Ostrzeszowie nie stwierdzając obrażeń ciała zarówno u kobiety jak i u dziecka.


Na sprawcę zdarzenia 30-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kępnie za popełnione wykroczenie z art. 86 ust. 1 Kodeksu Wykroczeń. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy w związku z popełnionym wykroczeniem.