Weekendowi nietrzeźwi (14.08.-17.08.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowi nietrzeźwi (14.08.-17.08.2014)

Data publikacji 18.08.2014

alkomat_2 W długi weekend funkcjonariusze przeprowadzili szereg kontroli drogowych oraz kontroli stanu trzeźwości kierujących. W trakcie trwania działań policjanci ujawnili 7 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości lub w stanie po spożyciu alkoholu.  

W miniony weekend podczas wzmożonych działań funkcjonariusze ujawnili 7 kierujących, którzy kierowali swoimi pojazdami po alkoholu. 6 z nich popełniło wykroczenie, a 1 przestępstwo.

1. Już w czwartek w godzinach porannych policjanci w trakcie wykonywanych czynności w miejscowości Szklarka Myślniewska najechali na miejsce gdzie rowerzysta się wywrócił. Na miejscu zastano pogotowie, które udzielało pomocy 27-letniemu mieszkańcowi Szklarki Przygodzickiej.

Ustalono, że mężczyzna ten kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,99 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna stanie przed Sądem za popełnione wykroczenie.

2. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych (godz. 17) policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Ujawiono, że 38-letni mieszkaniec Czajkowa kierował rowerem w stanie nietrzeźwości tj. 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wobec mężczyzny przeprowadzone zostanie postępowanie o wykroczenie.

3. Następnego dnia w miejscowości Czajków policjanci zatrzymali kolejnego rowerzystę, który poruszał się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości z wynikiem 1,02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Jednocześnie funkcjonariusze ustalili, że 38-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów wydany przez Sąd.

Wobec mężczyzny toczy się postępowanie w sprawie o wykroczenie i postępowanie karne.

4. Kilka godzin później, nadal 15.08.2014, w policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel. Podczas wykonywanych czynności kontroli stanu trzeźwości poddał się 46-letni mieszkaniec Szklarki Myślniewskiej. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu,

Postępowanie z art. 178 Kodeksu Karnego prowadzi KPP Ostrzeszów.

5. W niedzielę, tj. 17.08.2014 r., już przed godziną 9 rano policjanci ujawnili nietrzeźwego rowerzystę w miejscowości Bobrowniki. Ustalono, że 45-letni mieszkaniec tej miejscowości na drodze publicznej kierował rowerem będąc w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna za popełnione wykroczenie stanie przed Sądem.

6. W tym samym miejscu i czasie funkcjonariusze zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, w tym przypadku 67-letni mieszkaniec Bobrownik kierował rowerem w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0.62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Postępowanie w sprawie o wykroczenie prowadzi KPP w Ostrzeszowie.

7. Również w niedzielę, w godzinach popołudniowych w miejscowości Kuźnica Grabowska do kontroli zatrzymano 33-letniego rowerzystę. Mężczyzną okazał się mieszkaniec tej miejscowości, który po drodze publicznej kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości z wynikiem 0,54 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przeciwko mężczyźnie skierowany zostanie wniosek do Sądu o ukaranie za popełnione wykroczenie.