Uszkodzenie gazociągu (26.08.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzenie gazociągu (26.08.2014)

Data publikacji 27.08.2014

policjaWszyscy ciągle pamiętamy tragedię, która wydarzyła się w listopadzie 2013 roku w Jankowie Przygodzkim. Do podobnego zdarzenia mogło dojść w miejscowości Pisarzowice, na szczęście czujni pracownicy gazociągu w porę zareagowali.

 

W dniu 26.08.2014 w trakcie wykonywanych prac przez firmę obsługującą gazociąg w miejscowości Pisarzowice jeden z pracowników ujawnił rozszczelnienie gazociągu.


Pracownicy natychmiast zaniechali pracy i wezwali na miejsce funkcjonariuszy, którzy ustalili, że sprawca, bądź sprawcy dokonał umyślnego uszkodzenia mienia nawiercając rurociąg gazowy wysokiego ciśnienia.


Na szczęście gazociąg był jeszcze nie oddany do użytku. Tragedia, która mogła nastąpić gdyby w trakcie nawiercania przez sprawcę otworu płynął już gaz jest niewyobrażalna. Mała iskra mogła spowodować ogromny wybuch.


Funkcjonariusze wytypowali już osobę, która mogła mieć związek z powyższą sprawą, jednakże trwają działania zmierzające do udowodnienia czynu i przedstawieniu zarzutów.


Firma prowadząca roboty gazowe w Pisarzowicach wyceniła straty na kwotę 750 tys. zł. Jednocześnie firma poniesie straty związane z opóźnieniem się dostawy gazu tym rurociągiem.