Utracone prawa jazdy (16-19.09.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Utracone prawa jazdy (16-19.09.2014)

Data publikacji 19.09.2014

gwiazda_policjiW dniach 16.09.2014 - 19.09.2014 funkcjonariusze aż czterokrotnie odstąpili od ukarania mandatem kierujących, którzy popełnili wykroczenia drogowe celem skierowania wniosków do Sądu o ukaranie. Wszyscy kierujący stracili również prawa jazdy.

1. Około godziny 16 dn. 16.09.2014 funkcjonariusze zauważyli jak kierujący samochodem marki Fiat Panda jadąc ulicą Grabowską w Ostrzeszowie łamie szereg przepisów drogowych. Natychmiast podjęto decyzję o zatrzymaniu tego kierującego celem ukarania za popełnione wykroczenia.

Ustalono, że kierującym tym pojazdem jest 42-letnie mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego, która popełniła wykroczenia w postaci wyprzedzania w rejonie skrzyżowania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych oraz przekroczyła podwójną linię ciągłą.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o odstąpieniu ukarania kobiety mandatem karnym celem skierowania przeciwko niej wniosku o ukaranie do Sądu. Kobiecie zatrzymano również uprawnienia do kierowania pojazdami.

2. Następnego dnia rano (przed godziną 7, 17.09.2014) funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego w miejscowości Kochłowy zauważyli jak kierujący pojazdem marki Mercedes na wzniesieniu i łuku drogi K11 przekraczając linie podwójną ciągłą podjął manewr wyprzedzania.

Natychmiast na miejsce tego wykroczenia udali się funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Ostrzeszowie celem rozliczenia 62-letniego mieszkańca Wieruszowa z popełnionego wykroczenia.

W trakcie wykonywanych czynności w związku z realnym zagrożeniem stworzonym przez kierującego odstąpiono od ukarania mężczyzny mandatem karnym celem skierowania wniosku o ukaranie do Sądu. Jednocześnie mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

3. Tego samego dnia około godziny 10 otrzymano zgłoszenie o kierującym popełniającym szereg wykroczeń. Funkcjonariusze natychmiast udali się do miejscowości Turze, gdzie zatrzymano 54-letniego mieszkańca Krotoszyna.

Mężczyzna kierując samochodem ciężarowym marki Renault Magnum wraz z przyczepą poprzez nie zastosowanie się do znaku P-4, linia ciągła oraz naruszenie zakazu wyprzedzania bezpośrednio przed przejściem dla pieszych rażąco naruszył przepisy Ruchu Drogowego.

W związku z powyższym postanowiono zatrzymać mężczyźnie prawo jazdy i skierować wniosek do Sądu o ukaranie.


4. W dniu 19.09.2014 po godzinie 5 otrzymano zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów ciężarowych na drodze K11 w rejonie stacji paliw.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przekazali, że droga jest przejezdna jednakże panuje ruch wahadłowy. Dodatkowo ustalono, że 48-letni mieszkaniec miejscowości Kolonia Lisowice kierując pojazdem marki Scania nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Mercedes, którym kierował 30-letni mieszkaniec miejscowości Bestwina.

Obaj kierujący byli trzeźwi i nie wnosili uwag co do stanu swojego zdrowia.

Wobec sprawcy zdarzenia drogowego skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu w związku z popełnionym wykroczeniem. Funkcjonariusze podjęli również decyzję o zatrzymaniu 48-latkowi prawa jazdy.