Napaść na funkcjonariuszy - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Napaść na funkcjonariuszy

Data publikacji 22.09.2014

sdc10579W sobotę, 20.09.2014, aż dwukrotnie doszło do sytuacji, w których funkcjonariuszom groziło niebezpieczeństwo ze strony osób wobec których podejmowano interwencję. Obaj mężczyźni zostali osadzeni w KPP w Ostrzeszowie.

Do dwóch sytuacji w których obrażeń doznali funkcjonariusze KPP w Ostrzeszowie doszło w trakcie podejmowanych interwencji domowych w sobotę w godzinach wieczornych.

1. Około godziny 19, dwóch funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną udało się do miejscowości Czajków w związku ze zgłoszoną interwencją w stosunku do nietrzeźwego mężczyzny.

Po dotarciu na miejsce przed domem zastano zgłaszającą kobietę, która oświadczyła, że mąż w stanie nietrzeźwości awanturuj się, rzuca przedmiotami znajdującymi się w domu oraz bije kobietę.

W mieszkaniu zastano 43-letniego mężczyznę, który zachowywał się agresywnie oraz wulgarnie w stosunku do żony. W związku z tym podjęto decyzję o zatrzymaniu i doprowadzeniu mężczyzny do KPP w Ostrzeszowie celem wytrzeźwienia. Gdy mężczyzna dowiedział się o powyższych uzgodnieniach 43-latek zaczął się wyrywać oraz kopać funkcjonariuszy, jednego z nich dodatkowo uderzając pięścią w oko, jednocześnie złapał policjanta za bluzkę, którą rozdarł.

Mężczyznę zatrzymano za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

 

2. Następnie po 20, kolejny patrol udał się do miejscowości Komorów gdzie zgłoszono kolejną interwencję wobec awanturującego się mężczyzny.

W rozmowie ze zgłaszającą ustalono, że przed naszym przybyciem mężczyzna dusił rękoma swoją żonę oraz groził podpaleniem domu. W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i skierował go w kierunku swojego brzucha.

Celem zapobieżenia samookaleczenia policjanci wezwali mężczyznę do porzucenia narzędzia jednakże mężczyzna nie reagował na wydane polecenie. Ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia funkcjonariusze postanowili obezwładnić mężczyznę. W trakcie próby odebrania noża agresywny mężczyzna wymachiwał nim raniąc siebie i interweniujących policjantów.

Jeden z funkcjonariuszy posiada ranę ciętą lewego palca, drugi natomiast rane siętą przedramienia lewej ręki.

Awanturnik był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu, został zatrzymany do dyspozycji Prokuratura Rejonowego w Ostrzeszowie.

 

 

Dalsze czynności wykonywane są pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.  Za znieważenie funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza grozi do 3 lat pozbawienia wolności