Kolizja drogowa (13.10.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa (13.10.2014)

Data publikacji 14.10.2014

policja_2W poniedziałek 13.10.2014 do podobnego zdarzenia doszło w miejscowości Olszyna. W tym przypadku jednak to kierująca samochodem była sprawcą kolizji z motorowerem, którym kierował 17-latek.  


Do zdarzenia doszło około godziny 7 rano w miejscowości Olszyna. Ustalono, że 27-letnia mieszkanka Ostrzeszowa kierując samochodem marki Opel Astra w miejscowości Olszyna na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem marki CPI Supermoto 17-letniemu mieszkańcowi Kobylej Góry.

17-latek został przewieziony do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie gdzie lekarze stwierdzili u w/w stłuczenia prawego kolana oraz przecięcie jednego palca lewej ręki. Chłopak pozostał w szpitalu na obserwacji.


Poszkodowany kierował pojazdem nie posiadając uprawnień czym popełnił wykroczenie z art. 94§1 Kodeksu Wykroczeń. Z uwagi na wiek za powyższe wykroczenie nie nałożono mandatu karnego, a sprawę przekazano do Zespołu do spraw Nieletnich w KPP w Ostrzeszowie.


Na sprawcę zdarzenia drogowego sporządzono wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymano prawo jazdy.