Wypadek drogowy (15.12.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek drogowy (15.12.2014)

Data publikacji 19.12.2014

gwiazda_policjiW miejscowości Stara Kuźnica doszło do wypadku drogowego w którym ranne zostały trzy osoby. Sprawca chcąc uniknąć kolizji z innym pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo uderzył w samochód jadący z przeciwka.
 

W poniedziałek tj. 15 grudnia przed godziną 9 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Stara Kuźnica.


Na miejscu policjanci ustalili, że 22-letni mieszkaniec Godzieszy Małych kierując pojazdem Fiat Scudo jechał z kierunku m. Grabów nad Prosną w kierunku Doruchowa. Przed w/w kierującym jechał rowerzysta, którego zamierzał wyprzedzić i w tym celu zwolnił prędkość aby przepuścić pojazd jadący z przeciwka.


Jadący za nim pojazd marki Mitsubishi Lancer, kierowany przez 35-letniego mieszkańca Kalisza, nie dostosowując prędkości do warunków panujących na drodze oraz nie zachowując odpowiedniej odległości pomiędzy pojazdami i zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając czołowo w jadący samochód marki Mercedes Benz Vito kierowanym przez 67-letniego mieszkańca Doruchowa oraz lewy bok pojazdu Fiat Scudo.


Wszyscy kierujący byli trzeźwi.


22-latak nie żądał pomocy lekarskiej. Sprawca wypadku drogowego został przewieziony do Szpitala Rejonowego w Ostrzeszowie, gdzie ustalono, że nie posiada on poważnych obrażeń ciała. Jednakże 67-latek, który został poszkodowany w tym wypadku drogowym został odwieziony do Szpitala Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim skąd otrzymano informację, że w/w posiada krwiaka głowy oraz złamania obu rzepek.


Postępowanie w sprawie wypadku drogowego prowadzi KP w Grabowie nad Prosną.