Kolizja drogowa (15.12.2014) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolizja drogowa (15.12.2014)

Data publikacji 19.12.2014

kogut_policyjnyNa skrzyżowaniu Alei Wolności oraz drogi K11 doszło do kolizji drogowej w której uszkodzone zostały 3 pojazdy. Sprawcy zatrzymano prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.
 

Około godziny 12:30 policjanci udali się na miejsce kolizji drogowej – na skrzyżowanie alei Wolności i drogi K11 w Ostrzeszowie.


W rozmowie z uczestnikami zdarzenia ustalono, że 31-letni mieszkaniec Ostrzeszowa jadąc samochodem marki Citroen XSARA drogą K11 od strony miejscowości Ostrów Wlkp w kierunku Kępna zaczął sygnalizować zamiar skrętu w prawo w Aleję Wolności, w tym samym momencie na tej ulicy oczekiwał 35-letni kierujący pojazdem marki Jaguar XKR (zam. Ostrzeszów) z zamiarem skrętu w lewo na drogę K11.


W tym samym czasie 39-letni mieszkaniec Poznania kierując samochodem marki Opel Astra jadąc za Citroenem nie zachował należytej ostrożności i nie należycie obserwował przedpole jazdy i doprowadził do najechania na tył w/w Citroena, a ten w wyniku uderzenia przemieścił się doprowadzając do zderzenia z prawidłowo stojącym na skrzyżowaniu samochodem marki Jaguar.


Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do Sądu.