Policjanci ujawnili amfetaminę (02.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili amfetaminę (02.01.2015r.)

Data publikacji 02.01.2015

kajdanki3W Kobylej Górze w noc sylwestrową policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzewanych o posiadanie amfetaminy. Mundurowi narkotyki ujawnili na podłodze pojazdu, w którym przebywała "całą piątka". Dalsze czynności wykazały, że narkotyki należały do 25-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Sprawca usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.    

W noc sylwestrową (01.01.2015r.) policjanci z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podjęli czynności służbowe wobec pięciu osób, które przebywały w zaparkowanym volkswagenie golfie w Kobylej Górze w rejonie ul. Placu Wolności. 

Mundurowi wylegitymowali kierującego oraz pasażerów - byli to mężczyźni w wieku 23 - 25 lat, czterech to mieszkańcy powiatu kępińskiego, jeden z nich jest mieszkańcem powiatu ostrzeszowskiego. Czynności wykazały, że mężczyźni nie byli poszukiwani przez wymiar sprawiedliwości i na tym policjanci mogliby zakończyć swoje działania, jednakże w trakcie dalszej kontroli jeden z mundurowych na podłodze samochodu ujawnił porcję narkotyków. Była to amfetamina.  

Stróże prawa zatrzymali "całą piątkę" do wyjaśnienia tej sprawy. Kolejne czynności prowadzili już ostrzeszowscy kryminalni, którzy ustalili, że narkotyki należały do 25-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego. Sprawca usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.