Alkohol - częsta przyczyna kłopotów (09.01.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol - częsta przyczyna kłopotów (09.01.2015r.)

Data publikacji 10.01.2015

alkohol-problemW obecnej rzeczywistości alkohol, to częsta przyczyna problemów i konfliktów. Niestety bark umiaru w piciu tego trunku prowadzi do częstych interwencji, które kończą się sankcją. Policjanci interweniują w domach rodzinnych, gdzie dorośli awanturują się, krzyczą na siebie, niejednokrotnie dochodzi do użycia przemocy fizycznej w stosunku do słabszych domowników, również i do dzieci. Prócz interwencji domowych policjanci także codziennie interweniują wobec osób, które w wyniku nadmiernej ilości spożytego alkoholu nie potrafią trafić do swojego miejsca zamieszkania. Napotykani są przez patrole policyjne bądź inne osoby, jak leżą bezwładnie na dworcowych ławkach, albo na ziemi (na chodniku, na drodze). W każdym przypadku stróże prawa ratują życie takim osobom, po nie łatwym ustaleniu danych osobowych takich osób, zawsze bezpiecznie doprowadzani są do miejsca zamieszkania, albo do policyjnego aresztu, gdzie w ciepłym i suchym miejscu mogą wytrzeźwieć. 
  • Tuż przed godziną 20:00 (09.01.2015r.) policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który awanturował się w jednym z ostrzeszowskich lokali.
Sprawca będąc gościem baru nie potrafił się zachować i wszczął awanturę. Skierowani na miejsce policjanci za zakłócanie ładu i porządku w miejscu publicznym ukarali go mandatem karnym. 
 
  • Kolejna interwencja, której przyczyną był alkohol dotyczyła nietrzeźwej kobiety.
Tuż przed godziną 21:00 (09.01.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w rejonie ul. Targowej w Ostrzeszowie na ziemi leży nietrzeźwa kobieta, która szukała swoich kluczy do mieszkania.
Skierowani policjanci na miejsce nie napotkali ani zgłaszającego oraz nietrzeźwej kobiety. Mundurowi mając na uwadze porę zimową oraz związanym z tym zagrożeniem wychłodzenia organizmu sprawdzili również teren przyległy do miejsca zdarzenia, ale nie ujawnili nigdzie nietrzeźwej kobiety.  Najprawdopodobniej znalazła swoje klucze i wróciła do miejsca zamieszkania. 
 
  • Po godzinie 22:00 (09.01.2015r.) dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Czajków na przystanku autobusowym leży nietrzeźwa kobieta. Skierowany patrol na miejsce ustalił dane osobowe nietrzeźwej i bezpiecznie doprowadził ją do miejsca zamieszkania.
 
  • Po północy (10.01.2015r.) w Ostrzeszowie w rejonie osiedla Zamkowego patrol Policji podjął interwencję wobec mężczyzny (mieszkaniec Ostrzeszowa), który wbrew przepisom Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi pił piwo. 
Mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu - przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile. Na sprawcę zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.