Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie stosował się do decyzji Starosty Powiatu Ostrzeszowskiego (22.05.2015r.)

Data publikacji 25.05.2015

lizakPolicjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując pojazdem nie stosował się do decyzji Starosty Powiatu Ostrzeszowskiego. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

W miniony piątek (22.05.2015r.) ostrzeszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Grabów nad Prosną do kontroli drogowej zatrzymali 33-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Czajków) kierującego samochodem marki ford focus. Jak się okazało mężczyzna kierował pojazdem nie stosując się do decyzji Starosty Powiatu Ostrzeszowskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną prowadzą dalsze czynności w tej sprawie w kierunku przestępstwa wypełniającego znamiona art. 180 a kk „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”