Aby wakacje były bezpieczne - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby wakacje były bezpieczne

Data publikacji 31.05.2015

dsc_0402_copyW dniu 27 maja 2015 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie gościli w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie, gdzie przeprowadzili dla uczniów pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji.

Przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych i dróg. W trakcie spotkania omówiono również jak istotnym elementem bezpieczeństwa jest właściwy wybór miejsc do zabawy i co robić by być bezpiecznym jeśli bawimy się blisko ulicy. Udzielono także wielu porad w zakresie bezpiecznego podróżowania, w tym jazdy w fotelikach bezpieczeństwa, a także właściwego przewożenia wewnątrz kabiny drobnych przedmiotów, które w razie wypadku bądź konieczności gwałtownego hamowania zachowują się wewnątrz pojazdu niczym śmiertelnie niebezpieczny pocisk.

Choć pogadankę zorganizowali policjanci ostrzeszowskiej drogówki, to nie zabrakło również rad dotyczących bezpiecznych zachowań w miejscu zamieszkania, wypoczynku i nad wodą.

Na końcu spotkania rozdano dzieciom elementy odblaskowe uzyskane z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu, których używanie przez dzieci powinno poprawić ich bezpieczeństwo na drodze.

dsc_0399_copydsc_0412_copydsc_0410_copydsc_0409_copydsc_0401_copydsc_0400_copydsc_0402_copy