Ostrzeszowska młodzież na Przystanku PaT (23.06.2015r.) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzeszowska młodzież na Przystanku PaT (23.06.2015r.)

Data publikacji 26.06.2015

imagesW miniony wtorek 23 czerwca 2015 roku ostrzeszowska młodzież uczestniczyła w Jubileuszowa Gali 10 – lecia programu „Profilaktyka a Ty!". Impreza odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w której uczestniczyło 11 tysięcy osób.

PaT - "Profilaktyka a Ty, to program Komendy Głównej Policji, który ma na celu inspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych do tworzenia lokalnych młodzieżowych grup PaT, promujących wśród rówieśników modę na życie wolne od przemocy i uzależnień (obecnie na terenie całego kraju działa 90 takich grup realizujących swoje projekty metodą twórczej profilaktyki rówieśniczej).

Tegoroczny X Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT organizowany był pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP i odbył się w dniach 23-24 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Było to największe w kraju ogólnopolskie SPOTKANIE MŁODYCH na rzecz bezpieczeństwa, podczas którego młodzież szkolna promowała wartości takie jak zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień.

W tej największej w kraju akcji twórczej profilaktyki rówieśniczej wzięli również udział nastoletni mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego.

img_3669img_3749img_3743img_3761