Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył policjantów w czasie wykonywanych przez nich czynności służbowych (28.06.2015r.)

Data publikacji 29.06.2015

radiowoz1Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zatrzymali do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie 41-letniego mężczyznę, który znieważył interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Sprawcy za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do roku.

W niedzielne popołudnie (28.06.2015r.) policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 41-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów) w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie w związku z popełnionym przez niego przestępstwem polegającym na znieważeniu funkcjonariuszy.

Wobec sprawcy policjanci podejmowali już czynności służbowe dwie godziny wcześniej. Wówczas 41-latek oraz trzech jego kolegów - wszyscy pod wpływem alkoholu zakłócali ład i porządku publiczny przy ul. H. Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Przeciwko sprawcom policjanci sporządzili materiały celem skierowania na nich wniosku o ukaranie do Sądu. Po zakończeniu czynności mężczyźni zostali zwolnieni.

Niestety dwie godziny później 41-latek wraz z kolegami przybyli do jednostki Policji celem wyjaśnienia poprzedniej interwencji. Zachowanie mężczyzn było nieprzyzwoite. Sprawcy nie przyjmowali do wiadomości informacji od Dyżurnego Policji do tego stopnia, że zaczęli krzyczeć, gestykulować, ponadto 41-latek zaczął uderzać pięściami w okno przyjmowania zgłoszeń. Dyżurny Policji natychmiast wezwał patrol, który ponownie podjął czynności służbowe wobec agresywnych mężczyzn.

Podczas czynności 41-letni mężczyzna nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy, na domiar tego znieważył słowami wulgarnymi oraz powszechnie uznanymi za nieprzyzwoite interweniujących wobec niego policjantów. W związku z popełnionym przestępstwem 41-latek został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego. Za znieważenie funkcjonariusza publicznego podczas pełnionych obowiązków służbowych grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Czterech jego kolegów także trafiło do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia. Gdy tylko wytrzeźwieją wszyscy usłyszą zarzuty.