Tragiczny wypadek w Niedźwiedziu (12.07.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczny wypadek w Niedźwiedziu (12.07.2015)

Data publikacji 13.07.2015

dsc_1278Tragiczny w skutkach wypadek drogowy miał miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Niedźwiedziu. W wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosły trzy osoby w wieku 4, 15 i 26 lat.

Tuż po godzinie 16 otrzymano zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedźwiedź. W zdarzeniu udział brał pojazd osobowy marki Citroen Xsara Picasso oraz pociąg osobowy relacji Kołobrzeg-Katowice.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusz ustalili poniższy przebieg zdarzenia:

Około godziny 16 na gruntowej drodze gminnej w m. Niedźwiedź poza obszarem zabudowanym 27-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego kierując samochodem osobowym marki Citroen Xsara Picasso jadąc w kierunku drogi krajowej K11, dojeżdżając do prawidłowo oznakowanego przejazdu kolejowego nie zastosowała się do znaku STOP i nie zwalniając prędkości wjechała na przejazd kolejowy, na którym w prawy tylny bok jej pojazdu uderzył pociąg pospieszny relacji Kołobrzeg-Katowice.

W wyniku tego wypadku drogowego śmierć na miejscu ponieśli: 4-letnia córka kierującej, 15-letni chłopak oraz 26-letnia bratowa kobiety, (mieszkańcy powiatu ostrowskiego oraz krotoszyńskiego)

Kierująca samochodem osobowym oraz jej małżonek siedzący na fotelu pasażera doznali obrażeń ciała powyżej dni 7 i pozostali w szpitalu pod obserwacją lekarzy.

Jak ustalono osoby znajdujące się w tym pojeżdzie podróżowały z innymi członkami rodzin oraz znajomymi, którzy jechali za samochodem marki Citroen - jednak nie byli oni bezpośrednimi świadkami wypadku.

Na miejscu zapewniono pomoc psychologów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrzeszowie jednocześnie nawiązując kontakt z właściwymi miejscowo Powiatowymi Centrami Pomocy Rodzinie w celu dalszego wsparcia psychologicznego dla rodzin i znajomych poszkodowanych w tym tragicznym zdarzeniu.

Pasażerowie pociągu nie odnieśli żadnych obrażeń i po około półtorej godziny kontynuowali podróż.

Sprawczyni tego wypadku pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KPP w Ostrzeszowie pod nadzorem Prokuratura Rejonowego w Ostrzeszowie.

dsc_0295

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1260

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1278

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dsc_1318