Złapani na gorącym uczynku (27.07.2015) - Aktualności - KPP Ostrzeszów

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złapani na gorącym uczynku (27.07.2015)

Data publikacji 29.07.2015

gwiazda_policjiPolicjant w czasie wolnych od służby zauważył na terenie budowanego domu w Ostrzeszowie trzy osoby podświetlające pomieszczenia wewnątrz. Mężczyźni zaczęli uciekać, jednak policjant, który po służbie podjął pościg ujął 14-letniego sprawcę.

W dniu 26.07.2015 około godz. 23:00 w czasie wolnym od służby policjant z Wydziału Prewencji jadąc rowerem w rejonie ul. Leśnej w Ostrzeszowie zauważył trzy osoby, które weszły na teren budowy i przy pomocy latarki oraz podświetlanego telefonu komórkowego penetrowały teren za ogrodzeniem oraz w budynku.

Po dłuższej obserwacji mężczyźni na widok przyglądającego im się mężczyzny porzucili na chodniku czarny worek foliowy, a następnie zaczęli uciekać.

Po podjętym pościgu funkcjonariusz ujął jednego z mężczyzn, którym okazał się 14-letni mieszkaniec Ostrzeszowa.

Na miejsce wezwano patrol policji, który przejrzał worek pozostawiony przez sprawców gdzie ujawniono kable miedziane oraz inne przedmioty, które chcieli sprzedać.

W trakcie rozmowy z 14-latkiem ustalono, że powyższych kradzieży dokonał wraz z 19-letnim oraz 16-letnim mieszkańcem Ostrzeszowa, którzy zostali zatrzymani do sprawy następnego dnia.

Wobec nieletnich sprawę prowadzić będzie Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie, natomiast wobec 19-latka trwają czynności prowadzone przez Wydział Kryminalny KPP w Ostrzeszowie.

/AK