Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Służba 24 h, niezależnie od tego, czy w służbie, czy w czasie wolnym (28.08.2015r.)

Data publikacji 31.08.2015

paragraf-2W Ostrzeszowie - Pustkowie policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, będąc w czasie wolnym - po służbie, zatrzymał 25-letniego mężczyznę, który kierował fordem focus pod wpływem działania narkotyków. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Grozi mu kara nawet do 3 lat więzienia.

W miniony piątek (28.08.2015r.) przed godziną 15:00 z dyżurnym ostrzeszowskiej Policji, skontaktował się w czasie wolnym od służby funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego. Śledczy poinformował, że zatrzymał mężczyznę poruszającego się samochodem marki ford focus, którego zachowanie wyraźnie wskazuje, że jest nietrzeźwy. 

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowany został patrol policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że samochodem kierował 25-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów. Mundurowi wobec 25-latka przeprowadzili badanie, co do jego stanu trzeźwości, urządzenie wskazało, że był trzeźwy.

Nienaturalne zachowanie 25-latka wskazało podejrzenie, że może on być pod wpływem narkotyków. Policjanci wobec mężczyzny przeprowadzili test na zawartość środków odurzających. Badanie wskazało wynik pozytywny, 25-latek był pod wpływem marihuany.

Policjanci podejrzanego zatrzymali w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie. Za to przestępstwo grozi mu nawet kara do 3 lat więzienia. Trwa postępowanie w tej sprawie.